Domki Delft Blue

Chcesz wiedzieć więcej o miniaturowych domkach Delft Blue? Pokażemy Ci najnowsze domki w naszej kolekcji i wyjaśnimy, jak je zdobyć.

O domkach KLM

Pewnie widzisz je nie pierwszy raz: nasze miniaturowe domki Delft Blue z holenderskim ginem w środku. Każda z tych miniaturek jest kopią prawdziwej holenderskiej kamieniczki. Te unikalne upominki są z nami już od lat 50. XX wieku i stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów. Otrzymasz od nas jeden z nich podczas podróży klasą Business na trasie międzykontynentalnej.

Domek #101: De Moriaan

Aby uczcić nasze urodziny, co roku 7 października udostępniamy nowy domek. W 2020 roku z okazji naszych 101. urodzin stworzyliśmy miniaturę kamienicy De Moriaan.

Budynek ten, pierwotnie nazywany „Die Mariaen”, znajduje się przy rynku w Hertogenbosch i uchodzi za najstarszy murowany dom w Niderlandach. Został wybudowany jako dom kupiecki w pierwszej połowie XIII wieku przez możnych, którzy osiedlili się w nowo powstałym mieście. W latach 50. ubiegłego wieku kamienicy groziło wyburzenie. Na szczęście, po długoletnich protestach mieszkańców, władze miejskie zdecydowały się go nie wyburzać, tylko przywrócić do świetności.

Aplikacja Delft Blue Houses

Każdy z naszych 101 domków ma wyjątkową historię, którą warto poznać! Pobierz naszą aplikację Delft Blue Houses, aby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco ze swoją kolekcją.