Warunki usługi CO2ZERO

Zapoznaj się z warunkami, które mają zastosowanie jeśli skorzystasz z usługi CO2ZERO, dzięki której Twój lot będzie neutralny pod względem emisji CO₂.

Warunki ogólne

 1. Warunki programu CO2ZERO stanowią uzupełnienie ogólnych warunków przewozu pasażerów i bagażu.
 2. Skorzystanie z programu CO2ZERO jest możliwe jedynie w przypadku posiadania dokumentu podróży KLM lub biletów, które obejmują przynajmniej jeden lot KLM.
 3. Program CO2ZERO obejmuje wszystkie loty KLM, bez względu na miejsce wylotu, sprzedaży biletów czy wejścia na pokład.      
 4. CO2ZERO jest całkowicie indywidualnym programem – pasażerowie podróżujący w grupie mogą sami zdecydować, czy chcą kompensować emisję CO2 podczas swojego lotu.      

Loty spełniające warunki

 1. Loty obsługiwane przez KLM Royal Dutch Airlines, Air France, Delta Air Lines, Kenya Airways.
 2. Wszystkie loty typu code share z numerem KLM i obsługiwane przez JJ, GF, TE, EI, UX, XM, AZ, MN, CZ, MH, KQ, QX, AS, CO, AM, DL, EV, OH, F8, PS, SU, OK, IG, MA, CY.      

Emisje CO2

 1. Wartości emisji CO2 podczas lotów KLM, Air France oraz Delta Air Lines są oparte na rzeczywistej emisji związanej z faktycznym zużyciem paliwa.
 2. Wartości emisji CO2 podczas lotów partnerów KLM są oparte na ogólnych średnich wartościach podanych przez producentów samolotów (tj. Boeing, Airbus).      

Obliczanie emisji CO2

 1. Emisja CO2 jest obliczana dla wszystkich lotów, które obejmuje Państwa rezerwacja. Obliczanie emisji CO2 w przypadku danego lotu opiera się na takich danych jak: typ samolotu, przemierzona odległość oraz współczynnik załadowania na konkretnym locie. Metoda obliczania emisji CO2 oraz dane liczbowe są często kontrolowane przez firmę audytorską KPMG.      

Kompensacja emisji CO2

 1. Program CO2ZERO używa certyfikowanych jednostek redukcji emisji CO2 – Gold Standard, aby wspomóc finansowo rozwój projektów w zakresie energii odnawialnych w krajach rozwijających się.
 2. Gold Standard jest instytucją z siedzibą w Szwajcarii, wspieraną przez 53 organizacje pozarządowe (NGO) na całym świecie, która ustanawia najwyższe standardy certyfikowanej redukcji emisji CO2. Najwyższy znak jakości w zakresie kompensacji emisji CO2 jest przyznawany projektom, które w najbardziej efektywny sposób redukują emisję CO2 i rozwijają czyste, odnawialne źródła energii. Szczegółowe informacje na temat Gold Standard można znaleźć na www.goldstandard.org   

Opłata za kompensację emisji CO2

 1. Dwa razy w roku cena kompensacji może zostać zmieniona na podstawie ceny zakupu nowych certyfikowanych jednostek redukcji CO2.      

Zwrot kosztów

 1. Jeżeli z przyczyn niezależnych od Państwa nie mogą Państwo skorzystać ze swojego lotu, istnieje możliwość zwrotu poniesionych kosztów.
 2. Linia KLM anulowała Państwa lot
 3. Nie zdążyli Państwo na międzykontynentalny rejs przesiadkowy KLM odbywający się po locie obsługiwanym przez KLM, Delta Air Lines, Air France lub Kenya Airways.
 4. Jeżeli jedna z powyższych sytuacji dotyczy Państwa, prosimy o wypełnienie formularza zwrotu kosztów      
 5. Mogą Państwo wnioskować o zwrot kosztów tylko poprzez stronę KLM.com.      

Weryfikacja

 1. Weryfikacja przeprowadzana przez analityków KPMG, jednej z największych na świecie firm świadczących usługi profesjonalne z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i gospodarczego, gwarantuje zgodność norm emisji CO2 oraz metodologii obliczania ich wartości z międzynarodowymi standardami i przepisami dotyczącymi emisji dwutlenku węgla.