Warunki podwyższenia klasy podróży

Warunki podwyższenia klasy podróży z Klasy Economy do Klasy Business.

1. Podwyższenie z Klasy Economy do Klasy Business

1.1 W trakcie odprawy online dokonywanej nie wcześniej niż na 30 godzin przed odlotem lub podczas odprawy w automacie na lotnisku, KLM oferuje pasażerom odpłatną opcję podwyższenia klasy podróży (tzw. upgrade) z Klasy Economy do Klasy Business na wybraną część ich podróży. Od czasu do czasu, zdarza się, że opcja ta jest dostępna w obniżonej cenie. Istnieje również możliwość zakupu podwyższenia do Klasy Business na tę część podróży podczas dokonywania odprawy online lub przy stanowisku odprawy na lotnisku, a także w naszych poczekalniach KLM Crown Lounge na lotnisku Amsterdam Schiphol bądź na pokładzie samolotu. Jeśli zakupią Państwo podwyższenie do Klasy Business po uprzednim zarezerwowaniu miejsca Economy Comfort, preferowanego miejsca lub miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi, kwota, która została wpłacona zostanie odjęta od ceny podwyższenia.

1.2 Po wykupieniu podwyższenia do Klasy Business na daną część Państwa podróży, mogą Państwo korzystać w tym czasie z takich samych udogodnień jak inni pasażerowie Klasy Business. Dla członków programu Flying Blue, liczba uzyskanych Mil oraz zebranych punktów XP pozostanie taka sama, jak widnieje na pierwotnym bilecie. Jeśli uaktualnienie zostanie zapłacone gotówką, zdobędą Państwo dodatkowe Mile w oparciu o całkowitą kwotę w euro wydaną na uaktualnienie.

1.3 Jednakże KLM zastrzega sobie prawo do przydzielenia miejsca w Klasie Business innemu pasażerowi, jeżeli będzie to konieczne ze względów organizacyjnych, bezpieczeństwa lub ochrony. Ostateczna decyzja dotycząca przydzielenia Państwu miejsca w Klasie Business należy do personelu odpowiedzialnego za odprawę oraz załogi obsługującej dany lot.

2. Warunki wstępne

2.1 Jeżeli wybiorą Państwo miejsce znajdujące się obok wyjścia ewakuacyjnego, przepisy i regulacje nakładają na Państwa obowiązek udzielenia pomocy w przypadku ewentualnego zagrożenia. Oznacza to, że muszą Państwo być zdrowi, sprawni, w pełni zdolni do poruszania się oraz nie mogą Państwo zażywać żadnych leków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wykonywane przez Państwa czynności.

2.2 Muszą Państwo również zapewnić, że wszystkie informacje podane przez Państwa w związku z prośbą o podwyższenie z Klasy Economy do Klasy Business (tzw. upgrade) są prawdziwe, oraz że nie będą Państwo dokonywać żadnych spekulacyjnych, fałszywych lub nieuczciwych rezerwacji. Co więcej, będą Państwo dokonywać rezerwacji wyłącznie dla siebie lub innej osoby, w której imieniu są Państwo uprawnieni występować.

3. Zwrot kosztów

3.1 Jeżeli nie zostanie Państwu przydzielone miejsce w Klasie Business, mimo że zakupili Państwo podwyższenie do tej klasy, mogą Państwo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z podwyższeniem do Klasy Business na tę część podróży, na którą zakupili Państwo podwyższenie, jeśli:

(I) odwołaliśmy Państwa lot,

(II) zmieniliśmy typ samolotu,

(III) nie zdążyli Państwo na lot przesiadkowy KLM, Air France, Delta Air Lines lub Kenya Airways,

(IV) skorzystaliśmy z naszego prawa do przydzielenia miejsca w Klasie Business innej osobie ze względów organizacyjnych, bezpieczeństwa lub ochrony.

3.2 Aby ubiegać się o zwrot koszów, należy wypełnić formularz zwrotu kosztów podwyższenia do Klasy Business.

3.3 Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione, nie przysługuje Państwu zwrot kosztów.