Pozwolenie medyczne

Jeśli Twoja podróż wiąże się ze specjalnymi wymaganiami medycznymi, możesz potrzebować pozwolenia medycznego. Sprawdź, w jakiej sytuacji potrzebujesz pozwolenia medycznego i dowiedz się z czym ono się wiąże.

W jakiej sytuacji potrzebujesz pozwolenia medycznego?

Potrzebujesz pozwolenia medycznego, jeśli:

  • cierpisz na chorobę zakaźną;
  • potrzebujesz pomocy medycznej lub urządzenia medycznego;
  • cierpisz na schorzenie, które może doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu lub w związku ze schorzeniem możesz wymagać specjalnej opieki medycznej niezbędnej dla Twojego bezpieczeństwa;
  • nie możesz korzystać z siedzenia w standardowej, pionowej pozycji;
  • cierpisz na chorobę lub jesteś w stanie fizycznym skutkującym nietypowym zachowaniem, które może negatywnie wpływać na wygodę i samopoczucie innych pasażerów lub załogi, bądź potencjalnie zagrażać bezpieczeństwu lub punktualności lotu;
  • cierpisz na zaburzenia psychiczne i podróżujesz w pojedynkę, ale wymagasz pomocy innej osoby;
  • niedawno przechodziłeś/przechodziłaś operację (w tym zabiegi chirurgii kosmetycznej).

Uzyskanie pozwolenia medycznego

Skonsultuj się ze swoim lekarzem, żeby otrzymać pozwolenie medyczne. Wypełnij samodzielnie formularz A dotyczący informacji medycznych i poproś lekarza o wypełnienie i podpisanie formularza B. Prześlij do nas formularze co najmniej 48 godzin przed odlotem.

Otwórz formularz informacji medycznej A

Otwórz formularz informacji medycznej B

Karta medyczna dla uczestników programu lojalnościowego (Frequent Traveller Medical Card)

Jeśli latasz samolotem co najmniej dwa razy w roku i cierpisz na jakieś schorzenie, możesz złożyć wniosek o kartę medyczną dla uczestników programu lojalnościowego (FREMEC). Dzięki temu każdorazowe wypełnianie formularzy podczas podróży nie będzie konieczne. Nadal jednak należy dokonać rezerwacji co najmniej 48 godzin przed lotem.

Chcesz złożyć wniosek o FREMEC? Upewnij się, że formularze A i B są całkowicie wypełnione i wyślij wiadomość e-mail do KLM CARES.

Złóż wniosek o FREMEC

Słonecznik ukrytych niepełnosprawności

„Słonecznik ukrytych niepełnosprawności” (Sunflower lanyard) to międzynarodowy symbol oznaczający niewidoczną gołym okiem niepełnosprawność i potrzebę asysty. Naklejka ze słonecznikiem dostępna jest bezpłatnie w punktach odprawy i pomocy na lotnisku Schiphol, a także na niektórych innych lotniskach.