Pozwolenie medyczne

Jeśli Twoja podróż wiąże się ze specjalnymi wymaganiami medycznymi, możesz potrzebować pozwolenia medycznego. Sprawdź, w jakiej sytuacji potrzebujesz pozwolenia medycznego i dowiedz się z czym ono się wiąże.

W jakiej sytuacji potrzebujesz pozwolenia medycznego

Potrzebujesz pozwolenia medycznego, jeśli:

  • cierpisz na chorobę zakaźną;
  • potrzebujesz pomocy medycznej lub urządzenia medycznego;
  • cierpisz na schorzenie, które może doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu lub w związku ze schorzeniem możesz wymagać specjalnej opieki medycznej niezbędnej dla Twojego bezpieczeństwa;
  • nie możesz korzystać z siedzenia w standardowej, pionowej pozycji;
  • cierpisz na chorobę lub jesteś w stanie fizycznym skutkującym nietypowym zachowaniem, które może negatywnie wpływać na wygodę i samopoczucie innych pasażerów lub załogi, bądź potencjalnie zagrażać bezpieczeństwu lub punktualności lotu;
  • cierpisz na zaburzenia psychiczne i podróżujesz w pojedynkę, ale wymagasz pomocy innej osoby.

Uzyskanie pozwolenia medycznego

Skonsultuj się ze swoim lekarzem, żeby otrzymać pozwolenie medyczne. Wypełnij samodzielnie formularz A dotyczący informacji medycznych i poproś lekarza o wypełnienie i podpisanie formularza B. Prześlij do nas formularze co najmniej 48 godzin przed odlotem.

Otwórz formularz informacji medycznej A

Otwórz formularz informacji medycznej B

Karta medyczna dla uczestników programu lojalnościowego (Frequent Traveller Medical Card)

Jeśli latasz samolotem co najmniej dwa razy w roku i cierpisz na jakieś schorzenie, możesz złożyć wniosek o kartę medyczną dla uczestników programu lojalnościowego (FREMEC). W ten sposób nie będzie konieczne każdorazowe wypełnianie formularzy podczas podróży. Nadal jednak należy dokonać rezerwacji co najmniej 48 godzin przed lotem.