Domki Delft Blue

Chcesz wiedzieć więcej o miniaturowych domkach Delft Blue? Pokażemy Ci najnowsze domki w naszej kolekcji i wyjaśnimy, jak je zdobyć.

O domkach KLM

Pewnie widzisz je nie pierwszy raz: nasze miniaturowe domki Delft Blue z holenderskim ginem w środku. Każda z tych miniaturek jest kopią prawdziwej holenderskiej kamieniczki. Te unikalne upominki są z nami już od lat 50. XX wieku i stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów. Otrzymasz od nas jeden z nich podczas podróży klasą Business na trasie międzykontynentalnej.

Domek nr 104: dworzec kolejowy Valkenburg aan de Geul

Aby uczcić nasze urodziny, co roku 7 października udostępniamy nowy domek. W 2023 roku, z okazji naszych 104. urodzin, stworzyliśmy miniaturowy dworzec kolejowy Valkenburg aan de Geul.

Ten przypominający zamek gmach został zaprojektowany przez architekta Jacoba Enschedé w stylu wczesnego neogotyku angielskiego i został zbudowany z marglu limburskiego. Został otwarty prawie 170 lat temu, 23 października 1853 r., na trasie pierwszego międzynarodowego połączenia kolejowego biegnącego pomiędzy miastem Maastricht a Akwizgranem. Gmina Valkenburg aan de Geul jest popularną atrakcją turystyczną, a znajdująca się w jej obrębie stacja kolejowa została w zeszłym roku uznana za jeden z najbardziej cenionych dworców w Holandii. Wybraliśmy tę budowlę częściowo ze względu na istotną rolę, jaką pociągi nadal odgrywają w holenderskim systemie transportowym. Linie KLM chcą popularyzować korzystanie z połączeń szynowych jako środka transportu uzupełniającego podróże lotnicze.

Aplikacja Delft Blue Houses

Każdy ze 104 naszych domków ma wyjątkową historię, którą warto poznać. Pobierz naszą aplikację Delft Blue Houses, aby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco ze swoją kolekcją.