Domki Delft Blue

Chcesz wiedzieć więcej o miniaturowych domkach Delft Blue? Pokażemy Ci najnowsze domki w naszej kolekcji i wyjaśnimy, jak je zdobyć.

O domkach KLM

Pewnie widzisz je nie pierwszy raz: nasze miniaturowe domki Delft Blue z holenderskim ginem w środku. Każda z tych miniaturek jest kopią prawdziwej holenderskiej kamieniczki. Te unikalne upominki są z nami już od lat 50. XX wieku i stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów. Otrzymasz od nas jeden z nich podczas podróży klasą Business na trasie międzykontynentalnej.

Domek #103: Ecury House

Aby uczcić nasze urodziny, co roku 7 października wydajemy nowy domek. W 2022 roku stworzyliśmy miniaturę domku Ecury House na nasze 103. urodziny.

Rodzina Ecury miała doskonałą pozycję społeczną i biznesową i przyczyniła się znacząco do rozwoju lotnictwa na Arubie. Ich zbudowany w 1929 roku dom znajduje się w Oranjestad, w pobliżu miejsca, gdzie na wyspie wylądował pierwszy w historii samolot. To historyczne wydarzenie miało miejsce prawie 100 lat temu. Dada Picus, architekt domu, w wyjątkowy i majestatyczny sposób stworzył harmonijną całość. Dom wyróżnia się fasadą z elementami klasycznymi, detalami nawiązującymi do karaibskich pierników i lokalnymi elementami dekoracyjnymi. Od 2009 roku jest centralnym punktem Narodowego Muzeum Archeologicznego na Arubie.

Aplikacja Delft Blue Houses

Każdy z naszych 103 domków ma wyjątkową historię, którą warto poznać. Pobierz naszą aplikację Delft Blue Houses, aby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco ze swoją kolekcją.