Podróż pasażera z nadwagą

Dowiedz się, ile jest przestrzeni między podłokietnikami, przeczytaj wszystkie informacje o przedłużaczach pasów bezpieczeństwa i sprawdź, kiedy należy zarezerwować dwa miejsca.

Przestrzeń między podłokietnikami

Wszyscy nasi pasażerowie zasługują na komfortową podróż. Aby to zapewnić, każdy pasażer powinien mieć możliwość przesuwania podłokietników fotela w górę i w dół. Przestrzeń między podłokietnikami różni się w zależności od typu samolotu.

Przedłużacze pasów bezpieczeństwa

Długość pasa bezpieczeństwa w samolotach linii KLM różni się w zależności od klasy podróży:

  • w klasie Economy wynosi od 107 do 155 cm;
  • w klasie Premium Comfort 124 cm;
  • w klasie Business od 124 do 148 cm.

Jeśli potrzebujesz przedłużacza pasów bezpieczeństwa, możesz poprosić naszą załogę na pokładzie samolotu. Przedłużacz zapewni dodatkowe 63 cm długości pasa bezpieczeństwa. Ze względów bezpieczeństwa nie możesz używać własnego przedłużacza pasów bezpieczeństwa.

Rezerwacja dodatkowego miejsca

Jeśli Twoje miejsce jest za małe, możesz zarezerwować dodatkowe miejsce podczas lotu obsługiwanego przez KLM ze zniżką w wysokości 25%. Jeśli chcesz dokonać takiej rezerwacji, pamiętaj, aby zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pamiętaj, że rezerwacja dodatkowego miejsca nie oznacza dodatkowego limitu bagażu i nadal należy dokonać odprawy na lotnisku. Jeśli w momencie odlotu dostępne jest inne miejsce w tej samej klasie podróży, możesz zażądać zwrotu kosztów za dodatkowe miejsce.

Pamiętaj, że możesz nie zostać dopuszczony(-a) do lotu, jeśli nie masz rezerwacji na dodatkowe miejsce i nie ma wolnych miejsc w tej samej klasie podróży.

Wybór miejsca

Zostaną Ci przydzielone dwa konkretne miejsca obok siebie. Niestety nie możesz zobaczyć ani zmienić tych miejsc online.