Air France KLM

Od maja 2004 roku Air France i KLM Royal Dutch Airlines stały się największą europejską grupą linii lotniczych: 1 grupa, 2 linie lotnicze i 3 przedsiębiorstwa.

Air France KLM

Air France i KLM obsługują razem ponad 77 milionów pasażerów rocznie. Łącznie posiadają 548 samolotów, co pozwala im latać do 318 miejsc w 118 krajach. Członkowie Flying Blue, wspólnego programu lojalnościowego Air France i KLM, zdobywają Mile i odbierają nagrody za korzystanie z usług obu linii.

Obie linie lotnicze zachowały swój indywidualny charakter, nazwę handlową i wizerunek. Trzy główne obszary działalności to przewozy pasażerskie, przewozy cargo oraz inżynieria i obsługa techniczna. Obie linie lotnicze realizują swoje działania z własnych centrów operacyjnych, Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol.

Przychody i udziały

Akcje Air France KLM znajdują się na amsterdamskiej i paryskiej giełdzie papierów wartościowych.

Dowiedz się więcej na temat działu finansowego Air France KLM

KLM

KLM powstało 7 października 1919 roku i jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. Ważnymi kamieniami milowymi w najnowszej historii KLM było utworzenie spółki joint venture z Northwest Airlines (NWA) w 1989 r. oraz nabycie udziałów w Kenya Airways w 1996 r. Główną siedzibą KLM jest lotnisko Amsterdam Schiphol.

Air France

Air France założono 7 października 1933 r. Historia firmy pełna jest wielu znaczących wydarzeń takich jak wejście w posiadanie udziałów w UTA w styczniu 1990 roku oraz fuzja z Air Inter w 1997 roku. W czerwcu 2000 r. Air France i Delta Air Lines połączyły siły z liniami Aeroméxico i Korean Air, dając początek stowarzyszeniu o nazwie SkyTeam. Główny port Air France, lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a w Paryżu, jest numerem jeden w Europie pod względem wyboru połączeń.