Odbudowa przyrody

Latanie zanieczyszcza środowisko. Emituje CO₂ i przyspiesza globalne ocieplenie. Wraz ze wzrostem temperatur zmniejsza się bioróżnorodność, co negatywnie wpływa na ekosystemy. Mimo, że odbudowa przyrody nie sprawi, że nasze loty staną się bardziej ekologiczne, jest to sposób niesienia pomocy zniszczonym ekosystemom. Dlatego wspieramy trzy projekty związane z odbudową przyrody. Dowiedz się, na czym te projekty polegają, gdzie są prowadzone i jak wspierają lokalne społeczności.

Czym jest odbudowa przyrody?

Lasy są dla naszej planety jak płuca, pochłaniają CO2 i uwalniają czysty tlen. Dlatego tak ważna jest ich ochrona. Latanie zanieczyszcza środowisko, a odbudowa przyrody nie zmniejszy bezpośrednio wpływu naszych lotów na środowisko; jest to sposób na pomoc ekosystemom w regeneracji po szkodliwej działalności człowieka.

Poprzez projekty związane z odbudową przyrody chcemy zająć się problemami takimi jak:

  • nieurodzajność gleby,
  • utrata bioróżnorodności,
  • brak bezpieczeństwa żywnościowego.

Czym jest CO₂?

Dwutlenek węgla (CO2) to gaz wykorzystywany przez rośliny do wzrostu. Ale gdy w atmosferze jest zbyt dużo CO2 ciepło jest uwięzione w atmosferze Ziemi. To właśnie powoduje globalne ocieplenie.

Na czym polega odbudowa przyrody

Sposób, w jaki odbudowa przyrody wpływa na uszkodzony ekosystem, różni się w zależności od projektu. Czasami wystarczy tylko posadzenie drzew, innym razem potrzeba zaangażowania lokalnych społeczności jako zarządców odbudowanych obszarów. Pozwala im to uzyskać dochód poprzez zrównoważoną działalność rolniczą.

Odbudowa przyrody nabiera sensu tylko wtedy, gdy wprowadzamy trwałe zmiany na lepsze. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie lokalnej przyrody i gospodarki. Na przykład sadzenie niewłaściwych drzew w nieodpowiednim miejscu może obniżyć różnorodność biologiczną i osłabić ekosystemy, zamiast je wzmocnić. Dlatego starannie dobieramy nasze projekty.

Projekty dotyczące odbudowy przyrody

Wspólnie z naszym partnerem FORLIANCE wspieramy trzy projekty mające na celu odbudowę przyrody w Kolumbii, Panamie i Ugandzie. Wszystkie wybrane projekty:

Poznaj nasze projekty dzięki mapce storymap

Jak wesprzeć inicjatywę?

Ty też możesz przyczynić się do odbudowy przyrody. Po zarezerwowaniu lotu, możesz dodać opcję wsparcia inicjatywy odbudowy przyrody w zakładce Moja Podróż. Nie czerpiemy zysków ze środków zebranych na odbudowę przyrody.

Najczęściej zadawane pytania