Podróżowanie transportem publicznym

Na określonych trasach Twój bilet obejmuje przejazd autobusem lub pociągiem na lotnisko lub z lotniska. Sprawdź określone trasy i o czym należy pamiętać.

Podróżuj pociągiem między Belgią a Francją

Rezerwując podróż do lub z Brukseli, możesz wybrać podróże, które są częściowo obsługiwane przez szybkie pociągi międzynarodowy (TGV). Przejazd pociągiem zostanie automatycznie dodany do Twojej rezerwacji.

Bilet na pociąg TGV możesz odebrać na lotnisku lub dworcu kolejowym. Jeśli podróżujesz z dzieckiem w wieku poniżej 2 lat, które ma zarezerwowane własne miejsce, nie zapomnij odebrać również jego biletu kolejowego.

Numer wagonu i zarezerwowanego miejsca jest podany na bilecie kolejowym. Na stacji kolejowej numer wagonu widoczny jest obok wejścia do wagonu lub na znakach znajdujących się na peronie. Możesz zostać poddany/-a ściślejszej kontroli bezpieczeństwa wprowadzonej przez rząd belgijski, dlatego zalecamy stawić się na peronie odpowiednio wcześnie.

Autobus między dworcem kolejowym w Ottawie a Montrealem

Jeśli zarezerwowałeś lot KLM, a część Twojej podróży odbędzie się z dworca kolejowego w Ottawie (XDS) do Montrealu (YUL) lub odwrotnie, trasa ta zostanie pokonana autobusem KLM. Wejście do autobusu możliwe jest po okazaniu biletu lotniczego i dowodu tożsamości. Tej części podróży autobusem nie można zarezerwować oddzielnie.

W zależności od kierunku Twojej podróży, zobacz, gdzie możesz wsiąść do autobusu KLM i gdzie autobus Cię wysadzi:

  • Wyjeżdżając z dworca kolejowego w Ottawie, wsiądź do autobusu na 200 Tremblay Road - przy autostradzie 417. Wysiądziesz na lotnisku w Montrealu naprzeciwko stanowiska KLM na poziomie odlotów.
  • Wyjeżdżając z lotniska w Montrealu, wsiądź do autobusu naprzeciwko hali odpraw celnych, stanowisko 7, na poziomie przylotów. Przyjazd na dworzec kolejowy w Ottawie na 200 Tremblay Road – przy autostradzie 417.

Niestety nie możesz skorzystać z tego autobusu, jeśli:

  • Podróżujesz z wózkiem inwalidzkim
  • Podróżujesz ze zwierzęciem (z wyjątkiem zwierząt opiekunów)
  • Podróżujesz z rowerem
  • Podróżujesz jako osoba niepełnoletnia bez opieki