Leki i sprzęt medyczny

Zawsze możesz wnieść na pokład leki przepisane przez lekarza. Dowiedz się więcej na temat wnoszenia leków, tlenu do tlenoterapii oraz innego rodzaju sprzętu medycznego na pokład samolotu.

Wnoszenie leków

Jeśli podczas lotu będziesz potrzebować leków, upewnij się, że znajdują się one w Twoim bagażu podręcznym. Jeśli musisz zażyć lek lub zrobić sobie zastrzyk, zabierz ze sobą odpowiednią receptę w języku angielskim. W ten sposób celnicy lub kontrolerzy bezpieczeństwa mogą sprawdzić receptę w przypadku jakichkolwiek pytań.

Nasze samoloty mają ograniczone miejsce w lodówkach znajdujących się na pokładzie. Jeśli Twój lek musi być przechowywany w lodówce, zabierz ze sobą torbę termiczną lub termos. Leki w niewielkich opakowaniach mogą być przechowywane w lodówkach na pokładzie samolotu.

Tlen na pokładzie

Niezależnie od tego, czy przywozisz własny tlen, czy chcesz, abyśmy go Tobie zapewnili, skontaktuj się z nami co najmniej 48 godzin przed odlotem.

Tlen udostępniony przez KLM

Jeśli chcesz skorzystać z tlenu dostarczonego przez KLM, musisz dokonać opłaty w wysokości 275 EUR za lot.

Udostępnianą ilość tlenu można dostosować do dokładnej ilości wymaganej przez dane schorzenie (maksymalnie 5,2 litra na minutę). Nasz personel pokładowy pomoże Ci w obsłudze tego urządzenia.

Przewożenie własnego tlenu

Chcesz przewieźć swój własny tlen do tlenoterapii? Te urządzenia mogą być używane na pokładzie, jeśli są zasilane bateryjnie lub opcjonalnie sieciowo:

  • przenośny koncentrator tlenu (POC),
  • urządzenie do utrzymywania stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP),
  • respiratory.

Zabierz ze sobą odpowiednią liczbę naładowanych baterii. Nie możemy zagwarantować dostępu do zasilania przy każdym siedzeniu na pokładzie samolotu. Baterie muszą wystarczyć na co najmniej 150% przewidywanego maksymalnego czasu trwania lotu ze względu na możliwe opóźnienia. Schowaj baterie pod siedzeniem, żeby mieć do nich łatwy dostęp.

Inne urządzenia medyczne

Możesz wnieść na pokład niektóre sprzęty medyczne lub pomocnicze, o ile mieszczą się pod siedzeniem lub mogą zostać przymocowane do siedzenia obok.

Nie możemy zagwarantować dostępu do zasilania na pokładzie, więc zabierz ze sobą odpowiednią liczbę naładowanych baterii. Baterie muszą wystarczyć na co najmniej 150% przewidywanego maksymalnego czasu trwania lotu ze względu na możliwe opóźnienia. Schowaj baterie pod siedzeniem przed Tobą.

Czy urządzenie medyczne, z którego korzystasz nie zostało wymienione na tej stronie? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy możesz zabrać dane urządzenie medyczne na pokład.