Przedmioty podlegające ograniczeniom w bagażu podręcznym

Chcesz wiedzieć, co możesz spakować do bagażu podręcznego? Aby pomóc Ci się przygotować, wyjaśniamy, które przedmioty są zabronione lub objęte ograniczeniami. Sprawdź, czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące Twoich przedmiotów.

Płyny

Możesz przewozić szampon i inne płyny w małych pojemnikach do 100 ml na sztukę. Wszystkie płyny należy spakować razem w 1 przezroczystą i zamkniętą plastikową torebkę o łącznej objętości do 1 litra. Jeśli chcesz przewieźć więcej, możesz spakować resztę do bagażu rejestrowanego.

Zawsze możesz zabrać ze sobą:

  • jedzenie dla niemowląt do spożycia podczas lotu;
  • lekarstwa do zażycia podczas lotu wraz z receptą lub oświadczeniem lekarza prowadzącego;
  • specjalną żywność dietetyczną do spożycia podczas lotu;
  • zapieczętowane przedmioty wolne od podatku.

Urządzenia elektroniczne i baterie litowe

Możesz zabrać ze sobą 15 urządzeń elektronicznych z baterią litową do 100 Wh oraz 20 zapasowych baterii litowych lub power banków do 100 Wh. Jeśli chcesz zabrać ze sobą w bagażu podręcznym baterię litową o mocy do 160 Wh, w urządzeniu lub jako zapasową, musisz złożyć wniosek o pozwolenie. Nigdy nie wolno przewozić baterii o mocy większej niż 160 Wh. Urządzenia i baterie nie powinny być uszkodzone, wadliwe ani wycofywane z rynku.

Prosimy o spakowanie każdej zapasowej baterii osobno w oryginalnym opakowaniu. Nie masz już oryginalnego opakowania? Zakryj styki taśmą nieprzewodzącą i zapakuj każdą baterię w osobną plastikową torebkę. Pamiętaj, że na pokładzie nie wolno ładować zapasowych baterii.

Przypominamy, że jest wiele urządzeń, które możesz ze sobą zabrać, ale których nie możesz używać na pokładzie: zabawki zdalnie sterowane, telewizory, nadajniki, skanery lub odbiorniki VHF oraz urządzenia z włączoną usługą sieci komórkowej. Urządzenia te mogą zakłócać działanie naszych systemów pokładowych.

Papierosy elektroniczne

Na większości tras pasażerowie mogą wnieść na pokład samolotu e-papierosa i dodatkowe baterie, jeśli będą mieć je przy sobie podczas lotu. Niestety nie można przechowywać e-papierosa w bagażu podręcznym. Pamiętaj, że zasady mogą się różnić w zależności od kraju. Radzimy sprawdzić ograniczenia prawne obowiązujące w krajach, do których się wybierasz.

Używanie e-papierosów, a także ładowanie tych urządzeń lub ich baterii na pokładzie, jest zabronione.

Inteligentny bagaż

Możesz przewieźć inteligentną torbę wyposażoną w baterie litowe inne niż baterie guzikowe, jeśli istnieje możliwość wyjęcia baterii. Nie możesz wyjąć baterii? Wtedy nie możesz przewieźć torby ani jako bagaż rejestrowany, ani jako podręczny.

Proszki do lub ze Stanów Zjednoczonych

Podróżujesz do lub ze Stanów Zjednoczonych? W bagażu podręcznym można przewozić proszki i substancje podobne do proszku, ale tylko w ilościach nieprzekraczających 350 ml na sztukę. Jeśli chcesz przewieźć więcej, możesz spakować resztę do bagażu rejestrowanego. Jeśli proszek jest rozpieczętowany i widoczne są ślady ingerencji, wtedy nie możesz go w ogóle przywieźć.

Radzimy spakować wszystkie proszki do bagażu rejestrowanego, jeśli nie są potrzebne podczas lotu, w celu przyspieszenia czasu potrzebnego na kontrolę bezpieczeństwa.

Urny są wyłączone z tych ograniczeń.

Przeczytaj więcej o przewożeniu urny

Przedmioty niedozwolone

W bagażu podręcznym nie wolno przewozić następujących przedmiotów:

Najczęściej zadawane pytania

Potrzebujesz pomocy?

Chociaż uwzględniliśmy większość przedmiotów objętych ograniczeniami lub zakazami, mogą obowiązywać inne przepisy lokalne. Sprawdź również ograniczenia lokalnego lotniska i linii lotniczych.

Jeśli Twój przedmiot nie jest wymieniony na tej stronie lub masz inne pytania dotyczące bagażu podręcznego, skontaktuj się z biurem podróży lub Centrum kontaktu z klientem KLM.