Sustainable Flight Challenge – wyzwanie na rzecz zrównoważonego lotnictwa

Organizowane ponownie przez sojusz SkyTeam wyzwanie Sustainable Flight Challenge odbędzie w dniach 16, 17 i 18 maja. W jego ramach 22 linie lotnicze, w tym linie KLM i KLM Cityhopper, zrealizują swoje loty w możliwie najbardziej zrównoważony sposób. Następnie uczestnicy wyzwania podzielą się ze sobą informacjami na temat przyjętych przez siebie rozwiązań w zakresie zrównoważonego lotnictwa tak, aby możliwe było ich ogólnie przyjęte wdrożenie.

Bardziej zrównoważone rozwiązania

Podróże lotnicze nie są obecnie zrównoważone. Wyzwanie Sustainable Flight Challenge pomaga zarówno nam, jak i innym liniom lotniczym, w opracowywaniu nowych pomysłów prowadzących do zrównoważonych rozwiązań. Wszystkie uczestniczące w nim linie lotnicze dzielą się ze sobą swoimi pomysłami i rozwiązaniami, dzięki czemu wszyscy uczą się od siebie nawzajem.

Jeśli to możliwe, po zakończeniu wyzwania opracowane w jego ramach inicjatywy lub rozwiązania są przez nas wdrażane. Linia lotnicza, która wdroży najwięcej pomysłów opracowanych w ramach wyzwania Sustainable Flight Challenge, wygrywa nagrodę.

Nowe pomysły

Oprócz udanych rozwiązań opracowanych w ramach ostatniego wyzwania przygotowaliśmy również nowe pomysły na tegoroczne wyzwanie. Oto 2 z naszych nowych inicjatyw:

  • Nasz dostawca paliwa ulepszył nasze zrównoważone paliwo lotnicze (SAF, które jest bardziej zrównoważoną alternatywą dla tradycyjnego paliwa lotniczego, czyli nafty), aby zmniejszyć emisję CO₂.
  • Wprowadzamy nowe rodzaje posiłków serwowanych na pokładzie, aby zmniejszyć wpływ naszego łańcucha dostaw produktów żywnościowych.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Wyzwanie Sustainable Flight Challenge nie jest jedyną inicjatywą, którą podejmujemy, aby zwiększyć stopień zrównoważenia lotnictwa. Do układu paliwowego wszystkich samolotów odlatujących z lotniska Amsterdam Schiphol dodajemy 1% zrównoważonego paliwa lotniczego i inwestujemy w odnowę floty, recykling, redukcję hałasu itp.

Employee Sustainability Challenge – wyzwanie na rzecz zrównoważonego rozwoju pracowników

Nasi pracownicy także biorą udział w realizacji lotów w ramach wyzwania Sustainable Flight Challenge. Dzielą się oni swoimi pomysłami w ramach osobnego wyzwania – Employee Sustainability Challenge. Do tej pory udostępnili około 130 pomysłów.

Dzielenie się wiedzą

Po zakończeniu wyzwania wszystkie uczestniczące w nim linie lotnicze będą mogły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas specjalnego wydarzenia i na platformie internetowej. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w warsztatach na temat recyklingu, optymalnych tras lotów i nie tylko. Tego dnia zostaną również wręczone nagrody.

Czym jest sojusz SkyTeam?

Linie KLM są częścią sojuszu SkyTeam, globalnej sieci 20 linii lotniczych współpracujących ze sobą w celu zapewnienia milionom pasażerów jak najlepszych wrażeń z podróży. Naszym celem jest stawianie sobie i całej branży wyzwań w zakresie innowacji. Chcemy zrównoważonej przyszłości dla lotnictwa, a innowacje są częścią tego dążenia. Innowacje pomogą nam przejść od „latania więcej” do „latania lepiej”.

Dowiedz się więcej na temat sojuszu SkyTeam