Dopuszczalne limity bagażu rejestrowanego

Podróżujesz z bagażem rejestrowanym? Sprawdź, jaką łączną ilość bagażu możesz nadać w luku bagażowym samolotu oraz jaka jest dopuszczalna waga i rozmiar takiego bagażu.

Limit dla Twojej trasy

Pamiętaj o sprawdzeniu limitu bagażu dla konkretnej trasy, ponieważ może on różnić się od zwykłego limitu.

Klasa Economy

Ilość sztuk bagażu rejestrowanego, jaką możesz zabrać podróżując w Klasie Economy jest uzależniona od wielu czynników, takich jak miasto docelowe oraz rodzaj biletu. Poza tym zawsze możesz dokupić przewóz dodatkowego bagażu, podczas dokonywania rezerwacji lub później. Dla poszczególnych rodzajów biletów przewidujemy następujące dozwolone ilości bagażu.

  • Bilet Light: brak wliczonego bagażu rejestrowanego.
  • Bilety Standard i Flex: 1 sztuka bagażu rejestrowanego o wymiarach do 158 cm (dł. + szer. + wys.), z uwzględnieniem uchwytów i kółek, o dopuszczalnej wadze do 23 kg.

Na niektórych trasach można zabrać ze sobą jedną dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego ponad standardowy limit.. Pamiętaj, aby dokładnie dostosować przewożoną ilość bagażu do swojej trasy.

Limit bagażu w klasie Premium Comfort

Podróżując z biletem Standard lub Flex w klasie Premium Comfort, możesz zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu rejestrowanego. Dopuszczalne wymiary maksymalne każdej ze sztuk bagażu to 158 cm (dł. + szer. + wys.) z uwzględnieniem uchwytów i kółek, natomiast dopuszczalna waga jednej sztuki to 23 kg. Jeśli podróżujesz z biletem Light w klasie Premium Comfort, bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę.

Klasa Business

Podróżując z biletem Standard lub Flex w klasie Business, możesz zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu rejestrowanego. Dopuszczalne wymiary maksymalne każdej ze sztuk bagażu to 158 cm (dł. + szer. + wys.) z uwzględnieniem uchwytów i kółek, natomiast dopuszczalna waga jednej sztuki to 32 kg. Jeśli podróżujesz z biletem Light w klasie Business, możesz zabrać ze sobą 1 sztukę bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 32 kg.

Limit dla dzieci

Ilość bagażu rejestrowanego przypadająca na dzieci zależy od rodzaju biletu oraz tego, czy dziecko ma własne miejsce siedzące.

  • Czy zarezerwowałeś(-aś) dla swojego dziecka osobne miejsce siedzące? Możesz zabrać taką ilość bagażu rejestrowanego, jaka jest przewidziana dla wybranego przez Ciebie rodzaju biletu.
  • Podróżujesz z dzieckiem na kolanach? Jeśli zarezerwowałeś(-aś) rodzaj biletu, który obejmuje bagaż rejestrowany, możesz zabrać 1 sztukę bagażu o wadze 10 kg dla swojego dziecka.

Masz już zarezerwowany lot?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzenie szczegółów podróży, aby dowiedzieć się jaką ilość bagażu rejestrowanego możesz ze sobą zabrać. Obawiasz się, ze dopuszczalny limit może nie wystarczyć? Nie ma powodu do obaw – zawsze istnieje możliwość dokupienia dodatkowego bagażu.

Bagaż o nietypowym rozmiarze lub rodzaju opakowania

Niestety jesteśmy zmuszeni odrzucić bagaż, jeśli jego opakowanie lub kształt może spowodować uszkodzenia lub zablokować system obsługi bagażu. Dotyczy to bagażu o kulistym kształcie oraz bagażu opakowanego folią stretch przeznaczoną do zabezpieczania żywności. Bagaż może być profesjonalnie zaplombowany, pod warunkiem że nie uniemożliwia to jego obsługi.

Najczęściej zadawane pytania