Przedmioty objęte ograniczeniami w bagażu rejestrowanym

Obowiązują ścisłe zasady dotyczące tego, co można, a czego nie można przewozić w bagażu rejestrowanym. Pamiętaj, aby sprawdzić ograniczenia podczas pakowania swoich toreb.

Urządzenia elektroniczne i baterie litowe

W bagażu rejestrowanym możesz przewieźć 15 urządzeń elektronicznych z baterią litową do 100 Wh. Urządzenia te muszą być całkowicie wyłączone. Jeśli chcesz przewieźć urządzenie z baterią litową do 160 Wh, musisz złożyć wniosek o pozwolenie. Urządzenia z bateriami o mocy większej niż 160 Wh nigdy nie są dozwolone. Zapasowe baterie litowe i power banki są dozwolone tylko w bagażu podręcznym.

Upewnij się, że urządzenia zostały prawidłowo spakowane, aby uchronić je przed uszkodzeniem. Spakowane urządzenia nigdy nie mogą być uszkodzone, wadliwe ani wycofane z rynku.

Papierosy elektroniczne

W każdym przypadku zabronione jest pakowanie papierosów elektronicznych do bagażu rejestrowanego.

Inteligentny bagaż

Możesz przewieźć inteligentną torbę wyposażoną w baterie litowe inne niż baterie guzikowe, jeśli istnieje możliwość wyjęcia baterii. Nie możesz wyjąć baterii? Wtedy nie możesz przewieźć torby ani jako bagaż rejestrowany, ani jako podręczny.

Broń palna

W bagażu rejestrowanym możesz przewieźć broń palną i amunicję do celów strzeleckich i myśliwskich. Musisz posiadać wymagane zezwolenia i licencje oraz dokonać rezerwacji takiego transportu.

Przeczytaj więcej o przewożeniu broni palnej

Bagaż o nietypowym rozmiarze lub rodzaju opakowania

Niestety jesteśmy zmuszeni odrzucić bagaż, jeśli jego opakowanie lub kształt może spowodować uszkodzenia lub zablokować system obsługi bagażu. Dotyczy to bagażu o kulistym kształcie oraz bagażu opakowanego folią stretch przeznaczoną do zabezpieczania żywności. Bagaż może być profesjonalnie zaplombowany, pod warunkiem że nie uniemożliwia to jego obsługi.

Przedmioty niedozwolone

W bagażu rejestrowanym nie wolno przewozić następujących przedmiotów:

Potrzebujesz pomocy?

Chociaż uwzględniliśmy większość przedmiotów objętych ograniczeniami lub zakazami, mogą obowiązywać inne przepisy lokalne. Sprawdź również ograniczenia lokalnego lotniska i linii lotniczych.

Jeśli Twój przedmiot nie jest wymieniony na tej stronie lub masz inne pytania dotyczące bagażu rejestrowanego, skontaktuj się z biurem podróży lub Centrum kontaktu z klientem KLM.