Bagaż specjalny

Podczas lotu liniami KLM możesz zabrać ze sobą różne rodzaje bagażu nietypowego i specjalnego, np.: Twój rower, sprzęt sportowy, instrument muzyczny, dodatkowe przedmioty dla dzieci lub suknię ślubną. Poniżej dowiesz się, jak przewieźć te rzeczy i kiedy dokonać rezerwacji.

Sprzęt sportowy

Czasami należy dokonać rezerwacji na transport swojego sprzętu lub uiścić dodatkową opłatę, więc sprawdź wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów sportowych.

Bagaż specjalny dla dzieci

Poza torbami dzieci możesz przewieźć dodatkowe przedmioty. Czasami należy dokonać rezerwacji, więc sprawdź wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów.

Instrumenty muzyczne

Możesz zabrać swój instrument jako bagaż podręczny, bagaż rejestrowany lub przetransportować go na dodatkowym siedzeniu, w zależności od rozmiaru i wagi instrumentu.

Instrumenty jako bagaż podręczny

Możesz zabrać na pokład swój instrument muzyczny, jeśli jego rozmiar odpowiada wymiarom standardowego bagażu podręcznego: max. wymiary 55 x 35 x 25 cm i do 12 kg w Klasie Ekonomicznej lub do 18 kg w Klasie Biznes. W takim przypadku nie musisz dokonywać rezerwacji.

Instrumenty na dodatkowym miejscu

Jeśli Twój instrument muzyczny nie jest dłuższy niż 140 cm i nie przekracza 45 kg, możesz zabrać go ze sobą na pokład, przechowując go na dodatkowym siedzeniu. To dodatkowe miejsce należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Instrumenty jako bagaż rejestrowany

Możesz zabrać ze sobą instrument muzyczny zamiast sztuki bagażu rejestrowanego. Jeśli Twój instrument jest cięższy lub większy niż bagaż dozwolony na bilecie, będziesz musiał/a uiścić dodatkową opłatę za nadbagaż lub bagaż ponadwymiarowy.

Jeśli Twój instrument muzyczny waży od 32 kg do 45 kg lub jest większy niż 300 cm (długość + szerokość + wysokość), będziesz musiał/a dokonać rezerwacji, aby zabrać go ze sobą. Pamiętaj, aby zarezerwować transport jak najwcześniej, ale nie później niż 48 godzin przed wylotem.

Instrumenty jako ładunek

Jeśli Twój instrument muzyczny waży więcej niż 45 kg, niestety, ale nie możemy go dla Ciebie przetransportować. Prosimy skontaktować się z zewnętrzną firmą przewozową w celu zorganizowania transportu.

Suknia ślubna

Przede wszystkim: gratulacje w dniu ślubu! Zawsze możesz zabrać ze sobą suknię ślubną zamiast sztuki bagażu rejestrowanego.

W przypadku lotów międzykontynentalnych, gdy jest wystarczająco miejsca, możesz zabrać suknię ślubną na pokład zamiast bagażu podręcznego. Upewnij się, że jest ona zapakowana w torbę na ubrania, która spełnia standardowe wymagania dotyczące wagi i rozmiaru bagażu podręcznego. Jeśli nie będzie wystarczająco miejsca, poprosimy Cię o odprawę przy bramce wejściowej na pokład.

Urna

Przykro nam z powodu Twojej żałoby. Urnę możesz przewieźć w bagażu podręcznym lub bagażu rejestrowanym, o ile nie jest ona wykonana z metalu. Należy skontaktować się z nami wcześniej. Upewnij się, że urna jest zapieczętowana i zapakowana tak, aby inni pasażerowie nie mogli jej zidentyfikować. Należy okazać również świadectwo kremacji podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Inne rodzaje bagażu specjalnego

Jeśli Twój przedmiot nie został wymieniony na tej stronie, skontaktuj się z biurem podróży lub Centrum kontaktu z klientem KLM.