Bagaż specjalny

Podczas lotu liniami KLM możesz zabrać ze sobą różne rodzaje bagażu nietypowego i specjalnego, np.: Twój rower, sprzęt sportowy, instrument muzyczny, dodatkowe przedmioty dla dzieci lub suknię ślubną. Poniżej dowiesz się, jak przewieźć te rzeczy i kiedy dokonać rezerwacji.

Limit dla Twojej trasy

Pamiętaj o sprawdzeniu limitu bagażu dla konkretnej trasy, ponieważ może on różnić się od zwykłego limitu.

Sprzęt sportowy

Czasami należy dokonać rezerwacji na transport swojego sprzętu lub uiścić dodatkową opłatę, więc sprawdź wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów sportowych.

Bagaż specjalny dla dzieci

Poza torbami dzieci możesz przewieźć dodatkowe przedmioty. Czasami należy dokonać rezerwacji, więc sprawdź wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów.

Instrumenty muzyczne

Możesz zabrać swój instrument jako bagaż podręczny, bagaż rejestrowany lub przetransportować go na dodatkowym siedzeniu, w zależności od rozmiaru i wagi instrumentu.

Instrumenty jako bagaż podręczny

Możesz zabrać na pokład swój instrument muzyczny, jeśli jego rozmiar odpowiada rozmiarowi standardowego bagażu podręcznego, został prawidłowo zapakowany i mieści się w górnym schowku bagażowym na pokładzie: Jego wymiary nie mogą być większe niż 55 x 35 x 25 cm a waga nie może przekraczać 12 kg w klasie Economy i Premium Comfort lub 18 kg w klasie Business. W takim przypadku nie musisz dokonywać rezerwacji. Jeśli instrument jest większy niż rozmiar bagażu podręcznego, można go przewieźć tylko na dodatkowym miejscu lub w luku bagażowym.

Instrumenty na dodatkowym miejscu

Jeśli Twój instrument muzyczny waży do 45 kg, możesz przewieźć go na dodatkowym miejscu. Maksymalna dozwolona wysokość instrumentu wynosi 140 cm. Dla lotów europejskich samolotem Embraer jest to 122 cm. Wyjątek stanowią wiolonczele. Maksymalna dozwolona wysokość wiolonczeli w naszych samolotach Embraer wynosi 140 cm, a maksymalna głębokość to 33 cm. Pamiętaj, że dodatkowe miejsce należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Instrumenty jako bagaż rejestrowany

Możesz zabrać ze sobą instrument muzyczny zamiast sztuki bagażu rejestrowanego. Jeśli Twój instrument jest cięższy lub większy niż bagaż dozwolony na bilecie, będziesz musiał/a uiścić dodatkową opłatę za nadbagaż lub bagaż ponadwymiarowy.

Jeśli Twój instrument muzyczny waży od 32 kg do 45 kg lub jest większy niż 300 cm (długość + szerokość + wysokość), będziesz musiał/a dokonać rezerwacji, aby zabrać go ze sobą. Pamiętaj, aby zarezerwować transport jak najwcześniej, ale nie później niż 48 godzin przed wylotem.

Instrumenty jako ładunek

Jeśli Twój instrument muzyczny waży więcej niż 45 kg, niestety, ale nie możemy go dla Ciebie przetransportować. Prosimy skontaktować się z zewnętrzną firmą przewozową w celu zorganizowania transportu.

Suknia ślubna

Przede wszystkim: gratulacje w dniu ślubu! Zawsze możesz zabrać ze sobą suknię ślubną zamiast sztuki bagażu rejestrowanego.

W przypadku lotów międzykontynentalnych, gdy jest wystarczająco miejsca, możesz zabrać suknię ślubną na pokład zamiast bagażu podręcznego. Upewnij się, że jest ona zapakowana w torbę na ubrania, która spełnia standardowe wymagania dotyczące wagi i rozmiaru bagażu podręcznego. Jeśli nie będzie wystarczająco miejsca, poprosimy Cię o odprawę przy bramce wejściowej na pokład.

Urna

Proszę przyjąć nasze szczere kondolencje. Urnę można przewieźć w bagażu podręcznym lub bagażu rejestrowanym, o ile nie jest ona wykonana z metalu. Upewnij się, że urna jest zapieczętowana i zapakowana tak, aby inni pasażerowie nie mogli jej zidentyfikować. Należy okazać również świadectwo kremacji podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Towarzyszenie zmarłemu przewożonemu w trumnie

Przykro nam z powodu Twojej żałoby. Skontaktuj się z wyspecjalizowanym przedsiębiorcą pogrzebowym lub agentem transportowym, jeśli musisz towarzyszyć zmarłemu przewożonemu w trumnie. Te osoby pomogą dokonać niezbędnych przygotowań. Przedsiębiorca pogrzebowy upewni się, że wiemy o Twojej podróży ze zmarłym przewożonym w trumnie.

Inne rodzaje bagażu specjalnego

Jeśli Twój przedmiot nie został wymieniony na tej stronie, skontaktuj się z biurem podróży lub Centrum kontaktu z klientem KLM.