Opcje biletów dla dzieci

Planujesz podróż ze swoją pociechą? Dowiedz się, jakie są dostępne opcje biletów dla Twojego dziecka w zależności od jego wieku.

Rezerwacja biletu

Opcje biletów dla Twojego dziecka zależą od jego wieku podczas trwania całej podróży – również lotu powrotnego. Dzieciom do 12 roku życia przysługuje zniżka na bilet na większości tras. Upewnij się, że podczas rezerwacji wybrałeś(-aś) wiek swojego dziecka. Cena biletu po zniżce pojawi się automatycznie.

Niemowlęta do 23. miesiąca życia

Czy Twoje dziecko ma mniej niż 2 lata? Nie dostaniesz fotelika dla malucha – zakładamy, że Twoje dziecko podczas lotu będzie siedzieć na Twoich kolanach. To skutkuje bardzo obniżoną ceną biletu. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje dziecko będzie obchodzić swoje drugie urodziny podczas Waszej podróży, ta znaczna obniżka ceny biletu przestanie obowiązywać. Automatycznie zapłacisz taryfę dla dzieci za wszystkie jego loty w Twojej rezerwacji. Niestety, rezerwacji dla dzieci, które ukończą drugi rok życia podczas podróży, nie można dokonywać online. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy.

Jeśli chcesz mieć więcej miejsca, zawsze możesz zarezerwować osobne miejsce dla dziecka. Nie możesz tego jednak zrobić za pośrednictwem naszej strony internetowej. W celu rezerwacji dodatkowego miejsca zwróć się do Centrum kontaktu z klientem KLM. W takim przypadku zapłacisz cenę biletu dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat.

Podróżowanie z kilkoma niemowlętami

Jeden dorosły może podróżować maksymalnie z dwoma niemowlętami. W takiej sytuacji, ze względów bezpieczeństwa, tylko jedno niemowlę może siedzieć na Twoich kolanach. Chętnie pomożemy Ci w rezerwacji dodatkowego miejsca dla drugiego niemowlęcia. W celu uzyskania pomocy zwróć się do Centrum kontaktu z klientem KLM.

Dzieci między 2 a 11 rokiem życia

Dziecko między 2 a 11 rokiem życia może cieszyć się lotem na swoim własnym siedzeniu! Przy rozpoczęciu rezerwacji wybierz wiek swojego dziecka, a cena biletu zostanie automatycznie obniżona.

Młodzież powyżej 12 roku życia

W przypadku dzieci powyżej 12 roku życia cena biletu nie zostanie obniżona.

Rezerwacja nosidełka

Jeśli masz rezerwację na lot międzykontynentalny i Twoje dziecko nie ma przydzielonego osobnego miejsca, nosidełko może okazać się wygodnym rozwiązaniem dla Ciebie i dziecka. Możesz poprosić o nosidełko, zwracając się do Centrum kontaktu z klientem KLM. Po otrzymaniu takiej prośby, zrobimy co w naszej mocy, by zarezerwować dla Ciebie nosidełko, jednak nie możemy tego zagwarantować do momentu wejścia na pokład. Im szybciej się z nami skontaktujesz w tej sprawie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będziemy mieć dla Ciebie nosidełko.

Sprawdź wzrost i wagę niemowlęcia. Nosidełka są przeznaczone dla niemowląt, które w dniu podróży mają nie więcej niż 65 cm wzrostu i ważą maksymalnie 10 kg.