Dokumenty podróżne – dzieci

Jeśli podróżujesz z dziećmi, najprawdopodobniej konieczne będzie zabranie kilku dodatkowych dokumentów podróżnych. Upewnij się, które z informacji dotyczą Twojej rodziny.

COVID-19

Ze względu na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19, wymagania dotyczące dokumentów podróżnych mogły ulec zmianie.

Jakie dokumenty są potrzebne?

To, jakie dokumenty podróżne należy zabrać dla swoich dzieci, zależy od kilku czynników, takich jak:

  • kraj wyjazdu i transfer i miasto docelowe;
  • Twoja narodowość;
  • kraj zamieszkania.

Radzimy zapoznać się z informacjami na stronie internetowej ambasady kraju, do którego się wybierasz. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące Twojej podróży, sprawdź nasze narzędzie do zarządzania dokumentami podróżnymi.

Paszport lub dowód osobisty

Dzieci obywateli Unii Europejskiej podróżujące z lub do krajów UE lub przez nie muszą mieć przy sobie własny paszport lub dowód osobisty. Wpisywanie ich imion i nazwisk do paszportów rodziców nie jest już dozwolone. Ograniczenie to nie dotyczy posiadaczy dokumentów z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Czy dziecko podróżuje samo, tylko z jednym rodzicem lub opiekunem, lub z osobą dorosłą, która nie ma władzy rodzicielskiej? Przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa musisz wypełnić formularz zgody.

Akt urodzenia

Czy Twoje dziecko ma inne nazwisko niż Ty? Weź ze sobą książeczkę rodzinną lub akt urodzenia, aby udowodnić pokrewieństwo.

Dodatkowe dokumenty wymagane w przypadku niektórych miast docelowych

W przypadku niektórych miast docelowych konieczne może być posiadanie dodatkowych dokumentów dla dziecka. Szczegółowe informacje o wszystkich miastach docelowych znajdziesz w naszym narzędziu dotyczącym dokumentów podróżnych.